602 319 992

Získejte 50% slevu na 1. návoz
Jednorázová sleva 50%
za odebírání newsletteru.


Sleva se vztahuje pouze
na 1. návoz odpadu Vaší
dopravou na naší skládku odpadu.
Kontaktujte násfacebook google+

72 hodin

13.10.2014

Slyšeli jste již o projektech 72 hodin?
Víte, že zapojit se může opravdu každý, kdekoli?

Co to je projekt 72 hodin? To jsou tři dny plně věnované smysluplné činnosti. Akce je celorepubliková a letos se nám nabízel již 3. ročník, který probíhal ve dnech od 9. do 12. 10. 2014. Tuto akci pořádá Česká rada dětí a mládeže. Dobrovolníci po celé České republice se zapojovali do dobrovolnické činnosti, ať už ve formě úklidu a jiného vylepšování okolí, v němž žijeme, nebo také ve formě aktivit pro potřebné. Projektů bylo zaregistrováno opravdu hodně, každým rokem se počet účastníků zvyšuje a příští rok to můžete být právě vy, když přiložíte ruku k dílu a jen tak nezištně, možná i pro svůj lepší den uděláte dobrý skutek.

3. ročník 72 hodin v ČR

Projekt byl zahájen velkým úklidovým maratónem v Praze, kde jste mohli spatřit různé věkové kategorie v modrém tričku, s koštětem či jiným nástrojem v ruce, jak s úsměvem zkulturňují známá pražská místa. Tento projekt se zaměřil i na nelegální výlep v parku na Florenci a celkově toho za šest hodin dobrovolníci stihli opravdu dost. V kladenském parku pomáhaly uklízet i děti s kombinovaným postižením za doprovodu svých pedagogů, což je úplně úžasné. Uklizeny byly i Branické skály, které jsou úžasným místem pro relaxování s výhledem na Prahu jako bonus. Do projektu se zapojily i školy, např. ZŠ Škvorec, jejíž žáci a učitelé nejen sbírali odpadky a shrabali spadené listí, ale i vypleli záhonky a zametli chodníčky a přístupové cesty.

Některé projekty byly na téma příroda a její úklid, jiné zase na téma lidé. Proto se některé skupiny vydaly do domovů pro seniory, jiné do dětských domovů, aby zde rozdávaly radost. Hodiny plné her a zábavy však nemusí být jen v těchto dnech realizace projektu, jsou jen prvním krokem a třeba i „nakopnutím“ pro dlouhodobou spolupráci. Zajímavý byl projekt v Praze 10, kde se zaměřili na staré nepotřebné věci a vyřazené materiály a využili je k vyrobení neotřelých a originálních dárků, které zaručeně potěší. Hráči celosvětové hry Geocaching uklízeli na Praze 8. Všechny projekty můžete zhlédnout na webové stránce www.72hodin.cz. Najdete zde i významné patrony projektu, kteří jsou nakloněni dobrovolnické činnosti a spoustu dalších zajímavostí. Pro nás je důležité, že se akce dostává čím dál více do podvědomí obyvatel České republiky. Možná si opravdu uvědomíme, že nechceme žít v zemi, kde se válí odpadky v parcích a na ulicích, že chceme mít přírodu čistou jako dřív a že třídění a recyklace našeho odpadu má mnohem větší smysl než „skládkování“ v přírodních krásách naší země. Těmto projektům přejeme mnoho nadšených dobrovolníků do dalších ročníků a pěkné počasí při realizaci.

Fotogalerie
Image 0 Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5 Image 6 Image 7 Image 8 Image 9
Komentáře