602 319 992

Získejte 50% slevu na 1. návoz
Jednorázová sleva 50%
za odebírání newsletteru.


Sleva se vztahuje pouze
na 1. návoz odpadu Vaší
dopravou na naší skládku odpadu.
Kontaktujte násfacebook google+

Zdrojovna jako alternativa sběrných dvorů

09.12.2014

Mnozí z vás jste o recyklační dílně možná již slyšeli, jen jste neměli čas přesvědčit se na vlastní oči, čeho jsou zlaté české ruce schopny.
.

Zdrojovna zahájila svoji činnost 9. března 2014 v Praze, kde ohromila spoustu zvědavých a nevěřícně vyhlížejících lidí. Je skvělé se moci stát součástí tohoto procesu. Pod rukama šikovných tvořitelů s dohledem lektorů zde vznikají staronové, mnohdy užitečné věci. Překvapilo nás, jaké skvosty se tu dají naleznout, a co víc, můžete si je zde i koupit a přitom neutratit své jmění. Výhodou je, že každý Vámi vyhlídnutý kousek je originál, ze zrenovovaného materiálu, který už nikdy nikdo podruhé nevyrobí. Možnost oživit věci, které někdo před námi vyhodil, se stává skutečností.

Líbí se nám zejména myšlenka Zdrojovny. Myšlenkou hned na počátku bylo tvořit ze starého nepotřebného materiálu věci, které nám poslouží k dalším účelům a zároveň při výrobě budovat mezilidské vztahy. Jsme lidé, každý z nás potřebuje alespoň na chvíli vypnout, popovídat si se svými přáteli, a udělat si čas jen sám pro sebe. A tak se dostáváme díky vlastnímu nepořádku do společnosti, ve které se nikdy nudit nebudete. Harampádí, nepotřebné hračky a jiné zbytečné věci v domácnosti, které odnášíme na půdy, někteří do sběrného dvora a někteří jej postaví bez sebemenší zábrany vedle kontejnerů a popelnic, můžeme přinést právě sem. Zde máte možnost sledovat, jak se přetváří v něco jiného, nebo se sami s pomocí lektora pokusit vytvořit z nich to správné pro váš dům. Zapojit se mohou všichni, fantazii se tu meze nekladou. Efektivně strávený čas se násobí radostí z dobře odvedené práce a celá vaše radost je umocněna faktem, že Vaše peníze zůstaly ve Vaší peněžence.

Bohužel již není Zdrojovna zpřístupněna tak, jak tomu bylo dříve, kdy jste mohli přijít téměř každý den dle otevírací doby. Nezoufejte, máme pro vás i jednu velice dobrou zprávu. Již 29. 3. 2015 se koná první jarní workshop, kterého se můžete zúčastnit, a určitě nebude poslední. Pokud máte chuť vyrobit si nové recyklované doplňky, akce se koná od 13:00 hod. v Radlické kulturní sportovně (ulice Za Ženskými domovy 125). Podívat se můžete i na jejich facebookové stránky, na kterých najdete mimo jiné i fotky různých zrecyklovaných výrobků, které již dostaly druhou šanci. S radostí můžeme mluvit o upcyklaci. Zvýšili jsme hodnotu opotřebovaných věcí a vznikl nám skvost našich domovů. Nechte se proto inspirovat. Dejte šanci starým věcem a novým nápadům. Pokud máte doma na příklad starý nebo nedekorovaný nábytek, který chcete vylepšit, neváhejte. Nářadí, barvy, laky a příjemní lektoři, kteří vám poradí, už na vás čekají!

Fotogalerie
Image 0 Image 1
Komentáře