602 319 992

Získejte 50% slevu na 1. návoz
Jednorázová sleva 50%
za odebírání newsletteru.


Sleva se vztahuje pouze
na 1. návoz odpadu Vaší
dopravou na naší skládku odpadu.
Kontaktujte násfacebook google+

ZmapujTo.cz jako věrný pomocník měst a obcí

15.01.2015

Jistě jste si všimli webu, který má své kouzlo. Kouzlo pomoci. Komu pomáhá?
Především samosprávě měst a obcí, které ví o určitém problému dříve než shluk místních zvědavců.

ZmapujTo.cz, jakožto ekologický projekt s cílem bojovat proti nelegálním skládkám odpadu v České republice, vznikl již v květnu 2012. Od té doby proběhlo vylepšení této verze v březnu minulého roku. Cíl zůstal stejný, jen od roku 2014 máte více možností. Nejžhavější novinkou je, že nejenže můžete nahlásit nelegální skládky, můžete hlásit i celou řadu dalších možných problémů, na které v přírodě či ve městě narazíte.Web a mobilní aplikace EnviWebu s.r.o. jsou skvělým nástrojem pro nahlášení problémů, můžete se sami aktivně zapojovat do jejich vyřešení a zlepšení situace ve vašem okolí. Navíc je práce s webem rychlá a přehledná, snadno se „proklikáte“ tam, kam potřebujete a interaktivní mapy jsou poměrně přesné. Můžete si zřídit mobilní aplikaci, přihlásit se a podávat hlášení přímo na místě z mobilu, když např. ve vašem oblíbeném koutu lesa objevíte černou skládku či jiný problém. Plně funkční verze je pro všechny občany zdarma a bude poskytována zdarma i v budoucnosti. Proto se nemusíte bát kliknout na mobil a označit místa, která nejsou v pořádku z hlediska životního prostředí. Beze sporu výhodou mobilní aplikace zůstává její plnohodnotná funkčnost, která je zachována díky responsivnímu designu, tak jak si to tvůrci jistě přáli. Pokud jste aktivními jedinci, co se neradi nudí a dívají se všude kolem sebe, můžete pomocí aplikace sledovat různé jednorázové mapovací aktivity, do kterých se můžete zapojit.

Jak pracovat s mobilní aplikací?

Aplikace je funkční pouze pro novější systémy, což jsou iOS (6.0 a vyšší), Android (2.3.3 a vyšší) a Windows Phone (8 a vyšší). Pokud máte starší mobil, nezoufejte. Web je dostupný všem. Co se týče mobilní aplikace, nejprve si ji stáhněte do mobilu. Pro správné fungování aplikace jsou nezbytné tyto dvě věci: přístup k internetu a zapnutá GPS. Nyní můžete nahlásit vás právě objevený problém. V nastavení vyplníte svůj email a jméno a přes „nové hlášení“ se dostáváte do systému hlášení vašich problémů. Zapnutá GPS slouží k lokalizování místa, na kterém se právě nacházíte.

  


Pokud se problém nachází jinde, není nic jednoduššího, než vybrat polohu na mapě. Při nahrávání fotografie je nejlepší mít místo již vyfocené a teprve poté přidávat fotografii do aplikace. Váš problém se přeposílá místní samosprávě k řešení. Celý proces až po jeho vyřešení můžete sledovat prostřednictvím svého emailu, který jste vložili již na začátku vašeho přihlášení do aplikace.

Drobným problémem, který vám znepříjemňuje život, může být třeba i rozbitý chodník. I tato závada se dá nahlásit a věřte nebo spíš, prověřte si, zda se opravdu do pár týdnů něco změní. Lepší zkusit, než každý den klopýtat do práce a stěžovat si na to, že s tím nikdo nic neudělá. Co myslíte? Protože za pokus člověk nic nedá, doporučuji právě tuto aplikaci, která vás mile překvapí zvláště svou jednoduchostí.

  
Fotogalerie
Image 0 Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5 Image 6 Image 7
Komentáře