602 319 992

Získejte 50% slevu na 1. návoz
Jednorázová sleva 50%
za odebírání newsletteru.


Sleva se vztahuje pouze
na 1. návoz odpadu Vaší
dopravou na naší skládku odpadu.
Kontaktujte násfacebook google+

Český model dobrovolnické akce Let’s Do It!

29.01.2015

Co můžeš udělat dnes, udělej to!

Pro ty, kterým je angličtina vzdálená, „Let’s do it!“ v překladu znamená „Pojďme to udělat.“ Tento mezinárodně osvědčený model nabádá k tomu, abychom se pustili do úklidu dříve, než to desetkrát odložíme.  Aneb co můžeš udělat dnes, udělej to! Pojďme uklízet černé skládky!

Dobrovolnická akce „Ukliďme Česko“ u nás proběhla poprvé v roce 2014. Měla úspěch. Zapojilo se do ní mnoho lidí, kteří chtěli pomoct dobré věci a pomáhali s úklidem černých skládek, kterých je v České republice nepočítaně. Problematika černých skládek je stále aktuální, proto je mimo úklidu cílem také rozpoutat celospolečenskou diskuzi na toto téma. Tento projekt byl oceněn Ekologickým Oskarem, motivujícím k uspořádání dalšího ročníku. Zapojit se můžete všichni. Letošní dobrovolnická akce se bude konat v sobotu 18. dubna 2015, ale pokud v tento den nemůžete, zapojit se lze samozřejmě i jinak.

Image 7

Web dobrovolnické akce naleznete poměrně snadno, do vyhledávače stačí napsat jen uklidmecesko.cz a už se ocitnete na úvodní stránce webu. Zapojit se můžete jako organizátor místní úklidové akce, dobrovolník, nebo můžete pomoci s mapováním černých skládek. Pokud nemáte tolik času, akci můžete finančně podpořit, i taková pomoc je vřele vítána. Pokud vás napadne věnovat jakýkoli materiál hodící se na úklidovou činnost, např. pytle na odpad, ochranné rukavice a cokoli potřebné, i tato forma podpory je skvělá. Můžete se stát i mediálním partnerem akce. Na webových stránkách najdete mimo jiné i organizační tým, kterému můžete napsat, ohledně jakýchkoli dotazů při tvorbě akcí ve vašem okolí. Pomohou vám s jakýmikoli nedostatky při myšlenkách na realizaci a podporují vás.

Webové stránky jsou řešeny velice úsporně, snadno v nich naleznete opravdu jen to, co Hledáte. Jsou každý týden aktualizované, nejen na webových stránkách „Ukliďme Česko“, ale i na facebookové síti, kde můžete sledovat aktuální dění. Nemyslím si, že by tahle akce byla jediná, která má smysl, ale určitě patří mezi jedny z nich. Pokud jste se rozhodli zúčastnit se, najdete na stránkách i materiály pro organizátory a dobrovolníky, takže už nic nebrání vašemu druhému kroku k zapojení se do akce. První krok za vás učinila zvědavost, která zapříčinila, že jste si tento článek alespoň očima prolétli. Ukliďte si v okolí vašeho města, ať můžete být opravdu hrdí na to, kde bydlíte.

Fotogalerie
Image 0 Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5 Image 6 Image 7
Komentáře