602 319 992

Získejte 50% slevu na 1. návoz
Jednorázová sleva 50%
za odebírání newsletteru.


Sleva se vztahuje pouze
na 1. návoz odpadu Vaší
dopravou na naší skládku odpadu.
Kontaktujte násfacebook google+

Ecobat.cz - zpětný odběr použitých baterií

23.02.2015

Co vše lze na těchto stránkách nalézt?

Proč právě zelený web? Dáváme přeci zelenou recyklaci.
Řeč je o webové stránce ecobat.cz, která vám najde nejbližší sběrné místo, kam můžete právě vy odnést použité baterie. ECOBAT s.r.o. je nezisková organizace, která zajišťuje zpětný odběr a recyklaci přenosných baterií v České republice již od roku 2002. V dnešních dnech provozuje více než 18 000 míst zpětného odběru. To je krásné číslo.

V roce 2013 se zpětně odebralo 1031 tun baterií, které představují 32 % baterií dodaných na trh. Systém je financován téměř výhradně z příspěvků výrobců a dovozců baterií do České republiky, jak už se ostatně můžete dočíst na jejich webových stránkách.

Pokud jste prodejci baterií, povinnost o zpětném odběru se na vás vztahuje taktéž. Na stránkách proto naleznete aktuální přehled legislativních předpisů. Přehledně zde naleznete odpovědi na své otázky ohledně zpětného odběru, jak se zapojit, jak propagovat zpětný odběr v obcích a podobně. Dozvíte se zde také informace o projektu pro školy, do kterého se může zapojit jakákoliv škola.

Recyklohraní aneb Ukliďme svět je školní recyklační program realizovaný pod záštitou MŠMT České republiky. ECOBAT tento projekt společně s dalšími kolektivními systémy finančně podporuje a do škol se tak bezplatně může dodat sběrná nádoba. Do sběrné nádoby patří použité baterie, vysloužilé drobné elektrozařízení, tonery a cartridge. Zcela zdarma je také následný odvoz po jejich naplnění. Projekt sází na hravost a soutěživost dětí, které za plnění úkolů získávají body, jež pak mohou vyměnit za drobné odměny. Děti tímto způsobem mají již v raném věku povědomí o tom, že baterie nepatří do směsného odpadu a nutí i nedbalé rodiče, aby jim schovávali použité baterie, které odnesou do školy a vhodí do nádoby k tomu určené. Pedagogům projekt nabízí zajímavé výukové materiály. Web přináší praktické a bezpečnostní instrukce pro sběr použitých baterií ve školách.

Pokud vás web zaujal, můžete si na úvodní stránce přečíst nabízené aktuální rubriky, pro zajímavost je po rozkliknutí menu na odkazu „Spotřebitelé“ i článek o tom, proč vlastně baterie do koše nepatří, malý návod kam s nimi a jak probíhá jejich následná recyklace. Dozvíte se, co znamená symbol přeškrtnuté popelnice a pro děti i hravé dospělé je v kategorii E-learning připravena interaktivní hra. Příjemné prostředí webu tak doplňuje skvělá motivace a recyklace tak může být opravdu hrou.

Komentáře