602 319 992

Získejte 50% slevu na 1. návoz
Jednorázová sleva 50%
za odebírání newsletteru.


Sleva se vztahuje pouze
na 1. návoz odpadu Vaší
dopravou na naší skládku odpadu.
Kontaktujte násfacebook google+

Kovozoo

17.12.2014

Aneb zvířátka, která vám při focení jen tak neutečou

Kovozoo je jedinečná zoo, kterou můžete navštívit ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Naleznete ji v průmyslové zóně, u silnice I/55 na ulici Brněnská ve směru na Brno a opravdu zde je co obdivovat. Kovozoologická zahrada nemá v celé Evropě obdoby a je unikátní zejména svým osobitým a originálním pojetím klasické zoo. Zoologických zahrad existuje v České republice celá řada, ale tahle se vám stane tou nejbližší, zvlášť když si v ní vytvoříte vlastní zvířátko. Zvířata jsou sice vyrobena z kovošrotu, ale vypadají jako živá, možná také díky tomu, že jsou v životní velikosti. Cílem je použít již nepotřebný materiál a ukázat lidem, že i staré zrezivělé nejrůznější materiály mohou být krásné, ohromující a užitečné. S každým zvířátkem si někdo musel dát tu práci, hodiny, dny, měsíce a možná i roky přetvářet kov do podoby nám potřebné, aby zhotovil to, co zde vidíte stát.

Je to strhující a hlavně děti s rodiči se zde naleznou. Zapojit se může opravdu každý. Při akcích, kdy tvoří rodiny s dětmi, se rodiče vrátí do svých dětských let a na chvíli zapomenou na všechny své problémy a starosti. Děti zapojují svoji představivost a vybírají, které zvíře by stálo za ztvárnění. Zde není místo pro nic jiného než pro zábavu a fantazii. Vždy se sejde skvělá parta lidí, kteří jsou naděni a zapáleni do práce. Je to příležitost rozvoje mezilidských vztahů a dělání společné týmové práce. S pomocí svářečů a dalších zaměstnanců firmy tak vzniká rozsáhlá fauna, která potěší nejen tvůrce, ale i návštěvníky.

Pokud chcete být součástí tohoto úžasného projektu, podívejte se na stránky, kontaktujte se s lidmi z firmy, nebo se nejprve přijeďte podívat na vlastní oči a zeptejte se na pokladně. Od listopadu do března, tedy mimo sezonu je vstup zdarma, ale většina atrakcí je uzavřena, protože i některá tato zvířátka nemají ráda zimu. Přístupné tak zůstávají pouze Kongresové centrum, vyhlídkové lávky a zahrada s Kovozoo se zvířaty, která nejsou zazimována. Otevřeno je jen v pracovní dny a vždy záleží na počasí, podle něhož se řídí, počet míst, která budou otevřena.

Na příklad při náledí musí být vyhlídkové lávky z důvodu bezpečnosti uzavřeny. Proto vřele doporučuji, zatím se těšte a zavítejte do Kovozoo až v době, kdy se začne o nadvládu hlásit jaro a bude pěkné počasí. Buďte také „majákem na moři recyklace“ a podpořte recyklaci třeba vytvořením dalšího zvířete v Kovozoo. Než se tak stane, je spoustu dalších odpadů, které můžete hrdě recyklovat.

Fotogalerie
Image 0 Image 1 Image 2
Komentáře